Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANTALYA / MURATPAŞA - Mecdude Başakıncı Ortaokulu

Basında Okulumuz

Okulumuzun başarısına gerek ulusal ve gerekse yerel basınımız da kayıtsız kalmamış, özel günlerimizde yanımızda olmuştur. İşte o anlardan bir tanesi ve haberin ayrıntıları...

//

Performans Takip Sınavı´ndan önemli bir derece elde eden Mecdude Başakıncı Ortaokulu, başarılarını pasta keserek kutladı

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan 8´nci sınıflar Performans Takip Sınavı´ndan (PTS) önemli bir derece elde eden Mecdude Başakıncı Ortaokulu, başarılarını pasta keserek kutladı. PTS´de 466, 631 puan alarak 27´nci sırada yer alan Mecdude Başakıncı öğrencileri, özel okulların ardından ilk sırada yer alan kamu okulu olmayı başardı. 

BELGE VE HEDİYE 

Yakalanan başarıyı okulun toplantı salonunda hazırlanan kutlama ile taçlandıran Okul Müdürü Bayram Arslan, sınavda tam puan alan öğrencilerine teşekkür belgesi ile çeşitli hediyeler verdi. Törenin ardından kutlama pastasını hep birlikte kesen öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte eğlenceli dakikalar geçirdi. 

BAŞARI ŞANS DEĞİL 

Bayram, PTS sonuçlarının şansa bağlı olmadığını ifade etti. Öğrencilerinin çok çalıştığını söyleyen Bayram, "Okulumuzun gerçek bir başarısı var. Başarıyı öğrencilerimizin planlı ve gayretli çalışmalarına, deneyimli ve idealist öğretmen kadrosuna ve velilerimizin ilgi ve desteğine borçluyuz" dedi. Bayram´ın konuşmasını alkışlarla kesen öğrenciler "Mecdudeliyiz, eğitimin delisiyiz" sloganları attı.

SABAH Akdeniz

http://www.sabah.com.tr/Akdeniz/2013/01/23/mecdudeliyiz-egitim-delisiyiz

Yayın: 2013-02-02 - Güncelleme: 2013-04-09 15:05:47 - Görüntülenme: 276